ОШ "СУТЈЕСКА" - Рашка
ЗНАЊЕ ЈЕ МОЋ

Пројекти

ОШ ,,Сутјеска“  је учествовала  на конкурсу ,,Изазови интеркултуралног учења и наставе“ који је расписала Екуменска хуманитарна организација.
Пошто су наставници наше школе учествовали на истоименом семинару, организовали смо један Тим и  наступили  са пројектом под називом ,,Срце се нема да се има, срце се има да се даје свима“. Пројекат окупља ученике из маргинализованих група.

Чланови тима:

Јелица Томовић, координатор;
Сара Ћоровић Радуловић, педагог школе;
Миљана Виријевић, наставница српског језика;
Марина Урошевић, наставница српског језика;
Анђелка Ивановић, наставница музичке културе;
Анђелија Роглић, наставница ликовне културе;
Данијела Милојевић, наставница техн. и инф. образовања;

Пројекат је одобрен 8.2.2017. год и биће реализован  у периоду од марта до децембра 2017.године кроз ученичке радионице, приредбе и обележавањем Дана  Рома, Међународног дана толеранције и Међународног дана особа са инвалидитетом.

Кроз овај пројекат  ОШ,,Сутјеска“ је добила 110.000 динара и искористила тај новац за куповину дигиталног фотоапарата и два пилот микрофона са пратећом опремом.